Mire jó a szülőkonzultáció?

Rengeteg hasznos cikk, blogbejegyzés található az interneten a tanulási problémákról, és ezek közül nehéz kiszűrnünk a számunkra releváns információkat. Ha személyre szabott tanácsadást szeretnél, és nem a neten keresgélnél, akkor érdemes szülőkonzultációra jelentkezned hozzánk.

Néhány tipp, hogy mikor jelentkezz szülőkonzultációra:

Ha gyermeked...

• ...iskolába készül, és szeretnéd minél zökkenőmentesebbé tenni az iskolakezdést.

• ...diszlexia veszélyeztetett az óvodában, és tudni szeretnéd, milyen készségeket kell nála fejleszteni.

• ...tanulási nehézséggel küzd az iskolában, de nem tudod eldönteni, hogy mire van szüksége csak korrepetálásra vagy fejlesztésre is.

• ...megkapta a BTMN-es vagy SNI-s papírt, és tudni szeretnéd, mit jelent ez pontosan, hogyan tudod segíteni.

• ...fejlesztésre szorul, de bizonytalan vagy, hogy mi lenne számára a legmegfelelőbb.

Ha szeretnél részletesen tájékozódni valamelyik foglalkozásunkról, vagy gyermeked részt venne valamelyiken.

Nézzük meg nagy vonalakban, miről szól egy ilyen alkalom!

Ha a gyermekednek van bármilyen előzetes szakvéleménye, ezeket a konzultáció előtt át tudod küldeni nekem. (Az átküldött dokumentumokat automatikusan törlöm a konzultáció után.) A személyes találkozón átbeszéljük a gyermeked fejlődésére vonatkozó adatokat és azokat a problémákat, melyek a tanulásban nehézséget okoznak számára. Szó lesz a napi rutinról, szokásokról, képernyő előtt töltött időről, társas kapcsolatokról is, és az összegyűjtött információk ismeretében felvázolom a lehetséges fejlesztési irányokat, tanácsot adok azzal kapcsolatban, hogy kihez kell fordulni, hova kell menni. Beszélünk arról is, hogy milyen életvezetési változtatásokra lehet esetleg szükség. A szülők sokszor elveszettnek érzik magukat a sok fejlesztési lehetőség között, a konzultáción tisztázzuk, hogy mi mire való. 

Ilyenkor nem diagnózist állítok fel, ezt úgy kell elképzelni, mint egy iránymutatást, ami segít abban, hogy merre érdemes elindulni.

Gombár Anita, gyógypedagógus, pszichopedagógus